סטודנטים?שימו לב – החל מאפריל: סטודנטים יוכלו להגיש מועמדות למכרזים פנימיים בשירות הציבורי
הוועדה לקידום הרפורמה בנציבות שירות המדינה הודיעה כי סטודנטים שעובדים בשירות המדינה יורשו להתמודד על תפקידים קבועים במכרזים פנימיים
עבודות לחרדים | 10 פבר 2016 13:44

 

בדיון הראשון של הוועדה לקידום הרפורמה בנציבות שירות המדינה בראשות ח"כ רועי פולקמן (יו"ר סיעת כולנו), הכריזו בכירי נציבות שירות המדינה, הנציב משה דיין, ראש מטה הרפורמה רון צור וראש אגף בחינות ומכרזים גבריאלה אשכנזי, כי החל מחודש אפריל הקרוב, יורשו סטודנטים העובדים בשירות המדינה להתמודד על תפקידים קבועים במכרזים פנימיים במקום העבודה שלהם.

 

שירות המדינה נחשב למעסיק אטרקטיבי עבור אקדמאים צעירים בזמן הלימודים. על פי נתוני הנציבות, על כל משרת סטודנט בשירות המדינה מתקבלים בממוצע כ-200 קורות חיים. עם זאת, נכון להיום הסטודנטים שעובדים בשירותי הציבורי לא משתלבים במקום עבודתם עם סיום העסקתם במשרות בתקן סטודנט, זאת על אף הניסיון והידע שהם צוברים במהלך עבודתם.

הועדה לקידום הרפורמה הוקמה על בסיס ההחלטה שהתקבלה בסיעת הכנסת ביוני 2013, בהמשך לדו"ח טרכטנברג, ליישום רפורמה בניהול ההון האנושי בשירות המדינה. היא תעסוק בקשיים ביישום הרפורמה בשירות המדינה.

פולקמן אמר כי "המדינה הכירה בבעייתיות שקיימת בכל שדרות השירות הציבורי: זמני גיוס, טיפול בסגל בכיר, קצובת כהונות, מבחנים לעובדים, כניסתם של מועמדים חדשים לשירות הציבורי ועיכובים הנגרמים מצד משרדי הממשלה. יש צורך לטפל בנושאים בוערים כגון מניעת מינויים פוליטיים, קליטת סטודנטים במכרזים ציבוריים, שיפור השירות לאזרח. אין לי ספק שנביא בשורות כבר בפתיחת הוועדה".

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]