למה עזבת את העבודה הקודמת? – לענות ולהישאר בחיים
ראיון עבודה כולל בתוכו לא מעט שאלות מציקות או מורכבות – אבל זו, ללא ספק, היא אחת המאתגרות שבהן. נכון, לא תמיד נעים לספק את הסיבה לעזיבת מקום העבודה הקודם, בעיקר במקרים שבהם פוטרתם או רבתם עם הבוס, אך המראיין לא 'מתחשב' בכם ורוצה תשובות. אז מה עושים? כיצד לענות? אם אתם בדרך לראיון עבודה, קחו לעצמכם רגע להתכונן לשאלה הזו
עבודות לחרדים | 31 דצמ 2015 12:47

 

השאלה הזו מגיעה כמעט תמיד ואף פעם לא באמת קל לענות עליה. בין אם עזבתם את מקום העבודה שלכם מסיבות 'טובות' ובאווירה חיובית ובין אם עזבתם בטונים צורמים, סביר להניח שתתקשו לענות למראיין שלכם כשישאל אתכם את השאלה הכל-כך מתבקשת: "מדוע עזבת את מקום העבודה הקודם שלך".

אבל האמת היא שלא משנה מהי הסיבה שבגללה עזבתם את מקום העבודה – מה שחשוב הוא לדעת מה לענות. בסופו של יום, הדרך שבה תציגו את העובדות יכולה להפיג חששות אצל המעסיק ולשפר את סיכוייכם לקבל את העבודה, ולכן חשוב לדעת איך עושים את זה.

אז אם אתם לפני ראיון עבודה, כדאי מאוד לקרוא ולהפנים – אל תיתנו למעסיק הפוטנציאלי לתפוס אתכם לא מוכנים:

בלי השמצות ונאצות

"הבוס שלי היה מעצבן", "המשכורת הייתה על הפנים", "לא יודעים להתייחס שם לעובדים", "האווירה שם לא נעימה" – כמה כיף לקטר, לא? ואף על פי כן, הימנעו ממשפטים כאלו. ראשית, משפטים כאלו לא יכולים לקדם אתכם לשום מקום, שנית: אתם עלולים להיתפס כאנשים מתוסכלים וקטנוניים, ושלישית: אתם עלולים להרתיע את המעסיק הפוטנציאלי. אולי אתם צודקים בדבריכם, אבל הוא עלול לחשוש מהיום שתאמרו אותו דבר עליו. רוצים כנות? אמרו שלא הסתדרתם עם הבוס הקודם או שהיחסים עלו על שרטון.

עם פרגונים ומחמאות

הצד השני של המטבע הוא להיות חיוביים ככל האפשר. פרגנו למקום העבודה שעזבתם, זרקו לחלל האוויר כמה מחמאות לבוס הקודם, ורק לאחר מכן ספקו הסבר לעזיבתכם. לדוגמה, אם עזבתם כי השתעממתם למוות, תוכלו לומר: "מדובר במקום עבודה מאוד פורה ומלמד, אבל החלטתי שאני רוצה להתמקצע בתחום מקצועי מעט שונה". גישה חיובית תיצור רושם של אנשים איכותיים, רציניים ובעלי בגרות אישית.

עם המבט קדימה

נצלו את השאלה הזו כדי להביא לידי ביטוי את השאיפות שלכם להמשך הדרך. הדגישו את הרצון שלכם ללמוד, להתפתח ולהתקדם. השאירו את העבר מאחור והתייחסו לעתיד. לדוגמה: "חשוב לי למצוא מקום שבו אוכל לקבל על עצמי יותר אחריות", או "אני מאמין ששינוי אווירה וסביבת עבודה תורם לאורך זמן להתפתחות האישית והמקצועית". מעסיקים מעדיפים עובדים שחושבים קדימה ורוצים להתפתח מקצועית על פני עובדים אנמיים שאכפת להם רק מהפרנסה.

עם הכנה מתאימה

השאלה הזו מעצם טבעה עלולה לעורר בכם רגשות שליליים ולהעלות בכם זיכרונות לא נעימים. דווקא משום כך כדאי להכין תשובות מראש כדי לא להיכשל בלשונכם- ותאמינו או לא, זה קורה לא מעט. אפשר גם לערוך סימולציה עם חברים או בני משפחה. ככל שתהיו מוכנים יותר, כך התשובות שתספקו יהיו רהוטות ומרשימות יותר.

בהצלחה!

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]