מלאכים בלבן: נחמן רביבו מתנדב כבר 10 שנים בזק"א ובפיגוע האחרון לא האמין כשראה את אחיו פצוע
הם נמצאים שם תמיד תוך חירוף נפש והקרבה עצמית, אין להם לא יום ולא לילה, ולתכנן משהו מראש? בשבילם זה חלום. הכירו את גיבורי החיים שנמצאים בכל מקום ובכל זמן.
דוד בן נעים | 13 אוק 2015 18:57

את נחמן רביבו מתנדב זק'"א בכיר ונהג אמבולנס במד"א אני מצליח לתפוס לראיון קצר. בימים טרופים אלו אין לי זמן לעצמי, אומר לי נחמן כשחיוך עצוב על פניו. הריצה מזירה לזירה והמראות הקשים שאיתם אנו צריכים להתמודד קורעים את הלב.

רביבו מתנדב ביחב"ל ( יחידה הבין לאומית ) של זק"א ונהג אמבולנס במד"א נמצא כבר שנים במערכת, ומקפץ מזירה לזירה בין בארץ ובין בחול, רק בראש השנה האחרון מיד כשנחת בארץ לאחר ביקור אצל רבי נחמן באומן, הוא נאלץ לחזור על עקבותיו בכדי לסייע בחיפושים אחר שלמה אוחנה ז"ל.

 

בימים האחרונים לצערי אני מוצא את עצמי 24/7 מדלג בין מגוון אירועים זוועתיים של רצח דקירות וניסיונות חוזרים ונשנים של מחבלים רוצחים שפלים המנסים לפגוע בנו, אומר רביבו.

 

לרביביו עצמו קרה מקרה מצער כאשר אחיו הקטן נחמן נדקר בעיר העתיקה בירושלים, הקפיצו אותי לאירוע דקירה אומר רביבו, לא האמנתי שאמצא שם את אחי מדמם על הרצפה.
קצת על עצמך

אני בן 34 מתנדב בזק"א ובמד"א עד לפני כמה חודשים עבדתי בחברה פרטית לאבטחת אישים, בימים הקרובים אסיים קורס מוקדנים מטעם איחוד הצלה ואתחיל לעבוד אצלם.

 

 

איך הכל התחיל איך הגעת לתחום ?

 

ראיתי את העבודה הקדושה שלהם, והחלטתי שאני רוצה להיות כמוהם, ושם אני רואה את עצמי. התחלתי בהתחלה בתפקידים קטנים של לוגיסטיקה והתקדמתי לאט לאט.

 

איך העבודה בזק"א וביחב"ל משפיעה לך על החיים ?
בהתחלה באמת זה היה תופס אותי בהפתעה, פתאום בארבע לפנות בוקר לקבל הודעה שתוך שלוש שעות יוצאים לנפאל כי הייתה שם רעידת אדמה, או "קופצים" לצרפת כי יש ישראלי שנעדר. היום זה כבר לא מפתיעה אותי אני חי את זה, אני מוכן לזה.

 

רגע לפני מציאת הגופה באומן

רגע לפני מציאת הגופה באומן

על שאלתי האם הוא יכול להצביע על אירוע חריג במיוחד? עונה רביבו אין אירוע מיוחד שאותו אני זוכר יותר מהכל, כל אירוע זה משהו חדש, אני זוכר את כל האירועים שהייתי בהם.

 

איזה תחושה העבודה הזאת נותנת לך ?

 

סיפוק מטורף ! ההרגשה הזאת שאתה יודע שבזכות הפעולות שלך הצלת חיים של בן אדם, זה הדבר הכי גדול שקיים, רק לפני שבוע כשהיה את הפיגוע בדרך בר-לב הגעתי ראשון לאירוע וטיפלתי בפצוע שיהיה שם, ולאחר כמה ימים ראיתי שהוא יצא מכלל סכנה וכבר שוחרר לבית, אין דבר שנותן לך כוחות להמשיך יותר מזה.

 

איך משלבים חיים אישיים בעבודה כזו ?

 

לא פשוט, אתה כל הזמן דרוך כל הזמן מוכן, אתה לא יודע מה הפעם אתה הולך לראות, או איך המקרה הזה הולך יגמר, תוכניות בשבילנו זה בגדר חלום, לא משנה מה אתכנן ברגע שאקבל קריאה אדחה הכל, חבל לתכנן זה סתם מאכזב את הצד השני.

 

 

 

רביבו בשטח

רביבו בשטח

אתה קורא לאנשים לבוא ולהתנדב ולתרום מעצמם ?

בפרוש כן. מי שחושב שהוא מתאים ובנוי לעבודה הזו, שיגיע בלי להתמהמה, מדובר פה בהצלת חיים ודאית.

 

מילה אחרונה לעם ישראל ?

סקרנים לכו הבייתה !!

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]