"אהיה חבר כנסת שמייצג חרדים, דתיים וחילונים"; תכירו את פורץ הדרך משה פריגן
פרויקט מיוחד: החרדים העובדים והסטודנטים יוצאים מהשגרה ומספרים בקצרה על עצמם, איפה הם רוצים להיות בעוד 5 שנים ומה הפדיחה הגדולה שלהם בעבודה? מעניין.
עבודות לחרדים | 27 אוג 2015 18:16

 

בשביל צעיר או צעירה חרדים היציאה לשוק העבודה מלווה בקשיים רבים, העדר השכלה או ניסיון תעסוקתי הם חלק קטן מאותם קשיים, המעבר מהישיבה לעולם התעסוקה הוא מעבר קשה, לא הרבה צולחים אותו ומצליחים להתברג במקומות טובים, לא מעט אנו רואים כאלו שלא הצליחו והם עדיין מחפשים את עצמם.

 

מיזם עבודות לחרדים שם לו למטרה לעזור לחרדים המעוניינים לצאת לשוק העבודה, כמו גם לאלו הרוצים ללמוד תואר או מקצוע ולהגשים את עצמם. לכן החלטנו בכל פעם לפרגן לצעיר או צעירה שעשו צעד כזה ושיספרו מה העבודה שלהם, המקצועות הקודמים שעבדו ויקנחו בפדיחה הגדולה שלהם בעבודה ובמסר לאומה.

 

ספר קצת על עצמך

 

משה פריגן, 31, סרן במילואים ומנהל את המכללה למנהל פתח תקווה ומעודד תעסוקה בקהילה. בנוסף, הוא הקים פרוייקט "זוכרים בבני ברק" להנחלת זיכרון נופלי מערכות ישראל חרדים מהעיר וכן פורום הכרות עם קהילות ייחודיות.

 

השכלה: למדתי בישיבת כנסת מנחם ובכולל הוראה. כיום, סטודנט ללימודי שלטון  כשנה לאחר נישואיי, החלטתי ללכת לצבא וזאת מתוך הבנה שאם אני רוצה להיות חלק מהחיים במדינת ישראל עליי להיות שווה חובות לפני שאטען לשוויון זכויות.

 

תפקידים קודמים: הייתי ראש מדור שילוב חרדים בחיל האוויר – שח"ר כחול ומקים מסלול שילוב חרדים צעירים – נצח יהודה בחיל האוויר. כיום, סרן במילואים. ביצעתי את התפקיד הקשה והמורכב הזה, על אף הדה לגיטימציה שעברתי מכיוונם של קיצונים חרדים שבשיאו של מסע הדה לגיטימציה פרסמו את פרטיי האישיים יחד עם עשרות קצינים ונגדים. היה קשה ומאתגר כאחד ואני שמח על כך שיש יותר ויותר חרדים שמתגייסים לצבא, רוכשים מקצוע ומתפרנסים בכבוד.

 

עם ראש מח"ט גבעתי, עופר וינטר

עם ראש מח"ט גבעתי, עופר וינטר

 

איפה תהיה בעוד חמש שנים: חבר כנסת שמייצג נתח רחב מאוד מהציבור הישראלי שלא מזוהה פוליטית – אך מזוהה עם הערכים והאידאולוגיה של מדינת ישראל – חרדים דתיים וחילונים כאחד. הדיכוטומיה שנוצרה בין המגזרים בישראל, חייבת להישבר. אנחנו עם אחד וככזה, חשוב לפעול בצורה לא סקטוריאלית. הציבור צמא לכך ובעז"ה אני שואף להגיע לשם ולממש את החלום.

החרדים העובדים/סטודנטים לא יכולים לבוא ולהלין כל הזמן על כך שאין להם ייצוג, אם אתם אכן רוצים ייצוג קמו תעשו מעשה, ואני מוכן להיות זה שיקום ויעשה את המעשה, והכי חשוב צריך להבין שפוליטיקה זה לא מילה גסה.

 

מה הפדיחה הגדולה שלך בעבודה: מהפחד לטעות השתדלתי תמיד לעשות הכי טוב.

 

מה משמח אותך: במשך השנים בתפקידים השונים שבהם שימשתי, הגיעו אליי עשרות חרדים שפשוט התחננו לעזרה; הם היו משועממים, חיפשו את עצם בעולם התעסוקה וממש היו רעבים ללחם. לאחר סיוע והכוונה, משמח אותי מעל הכל, לראות תעודות גמר של קורסים ותארים של האנשים הללו. הם באו ואמרו לי – החזרת לנו את הכבוד.

 

11909807_952460591477123_1621220448_n

 

מסר לאומה: אין אפליה מתקנת – יש לתקן את האפליה – הכל מתחיל ונגמר בחינוך. ועוד מסר קטן, אנו אומה עתיקה ועם חדש והגדרות מגזריות הן פצעי בגרות בפניה היפים של העם והאומה.

 

 

 

 

מאחלים למשה המון הצלחה בהמשך הדרך!

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]