הכירו את הצלם שלומי כהן; רק בן 18 וכבר מקבל הזמנות לצלם בכל העולם
פרויקט מיוחד: החרדים העובדים והסטודנטים יוצאים מהשגרה ומספרים בקצרה על עצמם, איפה הם רוצים להיות בעוד 5 שנים ומה הפדיחה הגדולה שלהם בעבודה? מעניין.
עבודות לחרדים | 23 יול 2015 16:23

 

בשביל צעיר או צעירה חרדים היציאה לשוק העבודה מלווה בקשיים רבים, העדר השכלה או ניסיון תעסוקתי הם חלק קטן מאותם קשיים, המעבר מהישיבה לעולם התעסוקה הוא מעבר קשה, לא הרבה צולחים אותו ומצליחים להתברג במקומות טובים, לא מעט אנו רואים כאלו שלא הצליחו והם עדיין מחפשים את עצמם.

 

מיזם עבודות לחרדים שם לו למטרה לעזור לחרדים המעוניינים לצאת לשוק העבודה, כמו גם לאלו הרוצים ללמוד תואר או מקצוע ולהגשים את עצמם. לכן החלטנו בכל פעם לפרגן לצעיר או צעירה שעשו צעד כזה ושיספרו מה העבודה שלהם, המקצועות הקודמים שעבדו ויקנחו בפדיחה הגדולה שלהם בעבודה ובמסר לאומה.

 

תכירו את הצלם שלומי כהן (18)

 

מאיפה התחלת?

 

תמיד אהבתי לצלם, צילמתי כל מה שזז וחבר המליץ לי לפנות לאתר כיכר השבת, לפני שנתיים וחצי כשהייתי רק בן 16 וחודשיים, התחלתי לעבוד באתר כיכר השבת כצלם פרילנס עד היום. לאט לאט אנשים התחילו להכיר אותי וקיבלתי הצעות לצלם אירועים פרטיים, חתונות, בר מצוות ואפילו דינר גדול בחו"ל לאחרונה.

 

חתונת בעלזא ממרומי הציפור. (צילום, שלומי כהן.)

חתונת בעלזא ממרומי הציפור. (צילום, שלומי כהן.)

 

השכלה: צלם מספיק ניראה לי, מה לא?

 

איפה תהיה בעוד חמש שנים: אני כרגע נימצא ברוך השם במקום טוב יש אומרים (טוב מאוד) אבל עדיין המטרה שלי לא להסתכל לצדדים ולתת למכשולים להפריע, אלא לקחת את התפקיד שלי כצלם ולקחת אותו קדימה אני שואף להיות צלם חתונות. ולהקים חברה בהמשך חיי שתעסוק בצילום.

 

הפדיחה הכי גדולה: שצילמתי את האדמו"ר מגור מכסה אם שתי ידיו את הפנים שאני לא אצלם…וצילמתי!

 

תמונת הפדיחה (צילום, שלומי כהן.)

תמונת הפדיחה (צילום, שלומי כהן.)

 

איך הגעת למה שאתה עושה היום: בגיל 16 לא ידעתי מה אני הולך לעשות. אפילו טלפון לא היה לי, היה אפשר להשיג אותי רק דרך טלפון ציבורי. אבל מה שכן הייתה לי מצלמה. הייתי מצלם הרבה דברים, חלק יפים חלק משעממים וחלק מקצועיים. תמיד אהבתי לצלם, הייתי הולך לאירועים מצלם וזה היה נישאר לעצמי.
עד שחבר אמר לי ללכת לעבוד בכיכר השבת,

 

אמרתי לו אני כיכר השבת…?! לא כל כך מציאותי. אבל לא היססתי. אמרתי בא ננסה, מה כבר יכול להיות? מצאתי את כתובת משרדי האתר והלכתי. פשוט דפקתי בדלת ואמרתי – שלום, קוראים לי שלומי כהן ואני רוצה לצלם אצלכם!

 

זה היה להם מוזר, אתם יודעים עדיין ילד בן 16, אבל אמרו בא ננסה מה נפסיד? והוכחתי את עצמי בעבודה קשה כצלם פרילנס באתר. עד היום אני מוכיח שאפשר.

מסר קצר לאומה: לכן אני אומר לכולם, אני מאמין שיש הרבה אנשים מוכשרים והם משום מה מפחדים ללכת לנסות. חברים, אין מה לעשות. הכי הרבה הם יגידו לכם לא…

 

ומשהו קטן לכל הצעירים חברה זה לא הגיל זה התרגיל!

 

תפרגנו לשלומי בלייק ובאיזה תגובה טובה?

צילום תמונה ראשית, קובי הר צבי.

מאמרים שאולי יעניינו אותך

1 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שימי
20/01/2021 01:37
למישהו יש את המספר שלו (הצלם שלומי כהן ) להזמנות ?
[fbcomments]