אחד על אחד עם מיכאל פורר, מנהל משאבי אנוש ב"אגד תעבורה"
אם חשבתם שהסיכוי שלכם להשתלב בחברת "אגד תעבורה" הוא נמוך מאוד, כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה ואת הראיון המיוחד עם מיכאל פורר, מנהל משאבי אנוש באגד תעבורה.
עבודות לחרדים | 29 יונ 2015 18:16

 

מיכאל פורר (54) מאגד תעבורה, ראה כבר הכל, ממרומי גילו ולאחר שבע שנות עבודה באגד תעבורה ועוד חברות. כשהוא יושב איתנו לראיון בנושא של שילוב חרדים בתעסוקה בכלל, ובאגד תעבורה בפרט העיניים שלו בורקות. הוא רואה  חשיבות עליונה בקידומם ושילובם בחברה.

 

אל תחשבו לרגע שלמיכאל יש זמן לנשום בחצי שנה האחרונה: ועד העובדים שלוחץ, איומי השביתות ושעות על גבי שעות של ישיבות משא ומתן עם העובדים. (בהמשך הריאיון הוא ירחיב).

 

בזמן של תנופה לחברת אגד תעבורה וגיוס של עשרות נהגים, מיכאל מצא זמן לשבת איתנו לראיון ולספר לנו על האפשרויות שיש בחברה לציבור החרדי והתנאים המעולים שמקבלים העובדים בחברתם.

 

אז לפני הכל, מה המצב היום עם ועד העובדים והאם העיצומים פסקו?

 

בשבועות האחרונים, ישבנו עם הועד והגענו להבנות. בסך הכל אנחנו רוצים להיטיב עם העובדים ולדאוג לרווחתם.  בימים הקרובים נגיע להסכם הסופי בעז"ה.

 

מה אתה יכול לספר על המקצוע של נהגי אוטובוס?

 

כיום, יש דרישה גבוהה לנהגי אוטובוס. בנוסף, גם אם אותו אדם עובר לעיר אחרת, הוא יכול להשתלב מצויין באיזור ולמצוא עבודה. לנו, לעובדי "אגד תעבורה", יש הסכם קיבוצי מסודר, משכורת מסודרת, נופשים ועבודה קבועה בחברה מאוד מסודרת.

 

מהו השכר של נהג אוטובוס?

 

לאחר ההסכמים האחרונים עם וועד העובדים, קרוב לוודאי שהשכר יעמוד על 39.0 ש"ח לשעה שזהו סכום שכמעט אף חברה לא משלמת, בטח ובטח עם התנאים הנוחים והנוספים שאנחנו נותנים. זאת ועוד, ששכר זה גבוה במשק בכלל ובתחום התחבורה הציבורית, ובהחלט אדם יכול לפרנס את משפחתו בכבוד בשכר זה ובתנאים שאגד תעבורה נותנים.

 

נהג אוטובוס מקבל שכר גבוה

נהג אוטובוס מקבל שכר גבוה

 

יש לך עובדים חרדים בחברה?

 

בהחלט. כיום יש כבר מספר עובדים מהציבור החרדי ואני יכול להגיד לך שהעובדים האלו מצטיינים אצלנו ועובדים מאוד מסורים. בנוסף, גם העובדים מעידים על סיפוק מהעבודה ומרוצים.

 

איזה התאמות אתם עושים לציבור החרדי?

 

ראשית, בכל הנופשים שאנחנו נותנים לעובדים, אנו מקפידים על כך שזה יהיה מותאם לעובדים החרדים, הן מבחינת הכשרות והן באטרקציות והסיורים אותם אנו עושים. בדרך כלל בליל שבת אנחנו עושים עונג שבת עם כל העובדים ועם דרשה  וזה פשוט מדהים לראות את כולם ביחד. בנוסף, לציבור החרדי יש סוף שבוע עם מלון בהכשר מיוחד, כגון מלון "כינר". יחד עם זאת,  אנחנו מחלקים בכל שנה מתנות לילדים של העובדים כגון תיקים לבתי הספר ומתנות נוספות, ואותם מתנות מותאמות לילדים של הציבור החרדי.

 

מה התהליך שאותו אדם חרדי בעל רישיון רגיל שלא מכיר את המקצוע, צריך לעבור ?

 

התהליך לא ארוך במיוחד. פונים לרכז גיוס של החברה. אם הוא בעל רישיון לאוטובוס, הוא עובר ראיון אישי והוא יכול תוך שבוע/ שבועיים לעבוד כבר בחברה. אם יש לו רשיון רגיל, אנחנו מלווים איתו את התהליך של הוצאת הרישיון כאשר יש הכשרה של כמה חודשים ולאחר מכן הוא מתקבל לחברה.

 

מה המחיר של הוצאת רישיון אוטובוס והאם אתם מסבסדים את זה?

 

המחיר נע בין 12 ל 15 אלף ש", תלוי בכמות השיעורים שאותו הוא מבצע. חשוב להדגיש – אנחנו מסבסדים את השיעורים במידה שאותו עובד מתמיד אצלינו. קרי, קרוב ל 10,000 ש"ח באם אותו עובד יעבוד אצלינו תקופה. מה שאומר שאפילו את ההכשרה, כמעט ואין לו הוצאה.

 

האם בפועל יש אצלכם משרות פנויות שחרדים יכולים לאייש?

 

בהחלט. אנחנו בתהליך גיוס של עובדים ואנחנו מאוד נשמח לקבל עובדים מהציבור החרדי. זאת ועוד: נהגים מהאזור החרדי כמו – אשדוד, בני ברק, ירושלים, אלעד, מודיעין עילית, נתניה וכל יישובי בנימין.

 

לאן אפשר להתקדם?

 

נהג יכול להתקדם לתקפידי הרפרנטים בחברה או להתקדם כסדרן – האחראי על סידור הנהגים.

 

אם גם אתם רוצים להשתלב בחברת אגד תעבורה ולהתחיל לקבל שכר גבוה, עם תנאים טובים, משכורת מסודרת ואיש נחמד כמו מיכאל שאחראי על משאבי אנוש, מוזמנים ליצור קשר – 03-7350153 שניר

 

 

להגשת מועמדות וקורות חיים למשרה באגד תעבורה לחצו כאן 

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]