למה ללמוד מקצוע?
מסתבר שעזבת את בית המדרש בקושי רב, טעם הקפה הזול וריח הסיגריות המרחף בחלל, עדיין צרובים בזיכרונך, אתה מתגעגע לאווירה, לוויכוחים הבלתי נגמרים האם "שלוחו של אדם כגופו הווי מדין ידא אריכתא או שהוא ממש ידו כידו פיו כפיו". עזבת בשל ההכרח לפרנס את הריחיים שעל צווארך. או אולי את, בת סמינר, הרוצה שבעלה ימשיך […]
עבודות לחרדים | 20 אוק 2014 23:33

מסתבר שעזבת את בית המדרש בקושי רב, טעם הקפה הזול וריח הסיגריות המרחף בחלל, עדיין צרובים בזיכרונך, אתה מתגעגע לאווירה, לוויכוחים הבלתי נגמרים האם "שלוחו של אדם כגופו הווי מדין ידא אריכתא או שהוא ממש ידו כידו פיו כפיו". עזבת בשל ההכרח לפרנס את הריחיים שעל צווארך.

או אולי את, בת סמינר, הרוצה שבעלה ימשיך לשקוד על דלתות התורה מבוקר עד ערב, והטית את שכמך לסבול את עול העבודה, ולאחר שנה או שנתיים בשוק העבודה, גילית כי לתעודה מהסמינר אין ערך מספק.

שניכם רוצים להתפרנס בכבוד, והדרך לעשות זאת עוברת דרך הלימודים האקדמיים. למעשה האוניברסיטאות, המכללות ומכוני ההכשרה השונים הם כרטיס הכניסה שלכם לשוק העבודה

חשוב להודות, יש גם עבודות לחסרי תואר אקדמי, אבל את, לא תצליחי לפרנס אברך בשכר מינימום. ואתה סטודנט יקר לא עזבת את הכולל בשביל 24 ש"ח לשעה.

כיום כל חברה המכבדת את עצמה, דורשת מעובדיה תואר אקדמי או תעודה הרלוונטיים לתחום העיסוק המבוקש. גם בתחומי עיסוק שלהם אין תואר אקדמי מתאים, חברות רבות דורשות תואר אקדמי החופף את מסגרת התפקיד.

אין צורך להפריז במילים בנוגע לנחיצותם של ההשתלמויות המקצועיות למיניהם. כאמור, תואר אקדמי או תעודה הם כרטיס הכניסה שלכם לשוק העבודה פשוטו כמשמעות (כמובן אם אינכם טיפוסים עצמאיים ויזמים מטבעיכם, אם כן תבוא עליכם ברכה).

 

בניגוד לתעודה מקצועית המאפשרת למקבל אותה לעבוד בתחום אותו למד, תואר אקדמי פעמים רבות רלוונטי לשלל רב של עיסוקים, לכן מומלץ יותר (ולפעמים גם לא יותר קשה) לפנות אל עבר הלימודים האקדמיים, אך חשוב לעשות זאת בחכמה ולבחור את מסלול הלימודים שמתאים לכם. 

מאמרים שאולי יעניינו אותך

0 תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

[fbcomments]